Dziś przesłuchanie ws. Szpitala Południowego
– Jeszcze dziś (24 czerwca – red.) były ordynator ze Szpitala Południowego w Warszawie zostanie przesłuchany przez prokuratorów – powiedział minister sprawiedliwości Waldemar Żurek.
Waldemar Żurek potwierdził, że po wypowiedzi dr. Emila Jędrzejewskiego w mediach zostanie wszczęte śledztwo. Były ordynator zasugerował, że na oddziale ratunkowym, kierowanym przez warszawskiego polityka Koalicji Obywatelskiej Dawida Kacprzyka, umierali pacjenci.
– Oczywiście to fragmenty tego, co mówił lekarz sygnalista. Z jednej strony mamy świadomość, że pozostaje on w poważnym sporze ze szpitalem. Zastanawia nas, dlaczego nie mówił o tym wcześniej, ale nie wolno nam tego lekceważyć – dodał szef resortu w RMF FM.
Waldemar Żurek odniósł się ponadto do zapowiedzi prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który poinformował o przekazaniu sprawy do prokuratury. Poinformował, że nie dostał jeszcze tego pisma, ale działania już są.
– Zależy nam na tym, żeby dotrzeć do prawdy. Nie chodzi o to, żeby tego lekarza w jakiś sposób zastraszać, tylko żeby powiedział jak najwięcej. Natomiast dziwię się, że była zmowa milczenia i dopiero teraz takie rzeczy wychodzą – powiedział minister Żurek.
W jego ocenie „na pewno prokuratura zrobi wszystko, żeby do spodu to wyjaśnić, bo opinia publiczna musi być o tym informowana”.
Przeczytaj także: „Lekarz polityk – złote dziecko systemu”.

