Dzień dobry
Dołącz do nas w mediach społecznościowych:
Udostępnij

Donald Tusk bierze się za NFZ ►

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

– Czeka nas bardzo poważna rozmowa z szefostwem Narodowego Funduszu Zdrowia – powiedział premier Donald Tusk, nawiązując do doniesień o lekarzach, którzy dyżurują po 488 godzin w miesiącu lub 120 godzin non stop. Mówił o bezradności płatnika.

Premier Donald Tusk (23 czerwca, przed posiedzeniem Rady Ministrów) mówił o potrzebie kontrolowania i egzekwowania prawa wobec lekarzy, którzy wykorzystują niedoskonałości systemu ochrony zdrowia do wyłudzania pieniędzy z ponadwymiarowych dyżurów. Szef rządu podał dane dotyczące ich długości.

– Są „imponujące” – ocenił Tusk.

– W jednej z wojewódzkich stacji pogotowia ratunkowego lekarz w miesiąc przepracował 488 godzin, czyli prawie 17 godzin na dobę. Inny dyżurował przez 120 godzin non stop. I za to jest płacone – podkreślił, wzywając do działania szefostwo Narodowego Funduszu Zdrowia.

– NFZ jest odpowiedzialny za płacenie placówkom, ale także za kontrolowanie i egzekwowanie przepisów prawa – stwierdził premier, mówiąc też o bezradności płatnika.

– Czeka nas bardzo poważna rozmowa z szefostwem Narodowego Funduszu Zdrowia – zapowiedział.

Fragment wypowiedzi poniżej.

Przeczytaj także: „Demolka w zdrowiu – kto jest za to odpowiedzialny”.

Menedzer Zdrowia youtube

Działy: Aktualności w Menedżer Zdrowia Aktualności
Tagi: Donald Tusk NFZ Narodowy Fundusz Zdrowia