Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi

Wojewódzkie Wielospecjalistyczne  Centrum Onkologii i Traumatologii  im. M. Kopernika w Łodzi to jedna z największych placówek ochrony zdrowia w regionie łódzkim, której organem założycielskim jest Samorząd Województwa Łódzkiego. Od pierwszych lat istnienia Szpital nieustannie się rozwija i rozbudowuje. Utworzenie w jego strukturach wielospecjalistycznego  ośrodka onkologicznego nadało mu wyjątkową rangę i powiększyło zakres specjalistycznych usług medycznych. Ośrodek Onkologii i Hematologii w Łodzi do dziś jest jedyną placówką w województwie, która prowadzi wszechstronną, multidyscyplinarną i skoordynowaną  diagnostykę oraz leczenie nowotworów u dorosłych. W 2003 r. w strukturę Szpitala M. Kopernika w Łodzi włączono także Ośrodek Pediatryczny im. dr. J. Korczaka w Łodzi. Szpital posiada status Centrum Urazowego i wyposażony jest w lądowisko dla śmigłowców.

Misją Centrum  jest zapewnienie nowoczesnych standardów profilaktyki, promocji zdrowia oraz diagnostyki i skojarzonego leczenia nowotworów z jednoczesną troską o ciągłe dążenie do podnoszenia jakości udzielanych świadczeń zdrowotnych. Gwarantuje Pacjentom kompleksową opiekę medyczną, świadczoną przez pracowników o najwyższych kwalifikacjach, przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu diagnostycznego i leczniczego. Każdego roku hospitalizacji poddawanych jest ponad 70 tys. Pacjentów i przeprowadza się ponad 10 tysięcy operacji. 

Szpital zatrudnia ponad 2000 osób, w tym ponad 500 lekarzy i około 800 pielęgniarek. Kadra placówki to osoby z wysokimi kwalifikacjami, z dorobkiem naukowym i długoletnim doświadczeniem zawodowym. Duże grono lekarzy Szpitala współpracuje z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi i innymi wiodącymi Ośrodkami w  Polsce i Europie. Przedstawiciele kadry medycznej biorą udział w projektach wymiany doświadczeń z placówkami zagranicznymi.

Placówka świadczy szeroki profil usług szpitalnych i ambulatoryjnych w zakresie następujących specjalności medycznych: medycyny ratunkowej, chorób wewnętrznych, kardiologii interwencyjnej, chirurgii ogólnej i naczyniowej, torakochirurgii, ortopedii, neurochirurgii, neurologii, urologii, laryngologii, alergologii, nefrologii, reumatologii, rehabilitacji, pediatrii, opieki paliatywnej oraz onkologii.

W Szpitalu funkcjonują 34 oddziały, 49 poradni specjalistycznych oraz nowoczesny dział diagnostyczny.

W ostatnich latach, w trosce o podniesienie jakości świadczonych usług medycznych, zainwestowano w infrastrukturę budowlaną i sprzętową szpitala ponad 200 milionów złotych. Dzięki temu, ośrodek jest wyposażony w najnowszej generacji aparaturę diagnostyczną i terapeutyczną, a wnętrza szpitala są komfortowe i przyjazne Pacjentom. W  trosce o komfort Pacjentów i jakość opieki medycznej, w strukturach Ośrodka Onkologii i Hematologii tworzone są unity, zajmujące się skoordynowanym leczeniem danych grup chorób nowotworowych. 
bddNews
NOVOTEL ŁÓDŹ CENTRUM Hotel
NOVOTEL ŁÓDŹ CENTRUM Hotel
Al. Piłsudskiego 11 A / 90-368  ŁÓDŹ
rezerwacja: +48 42 254 39 00
 
mail: h7830@accor.com
(odległość od miejsca konferencji 1,6 km)     

Uczestnikom konferencji Breast Design Days hotel proponuje specjalne stawki na noclegi w terminie: 10-13.05.2018:
- 270,00 pln brutto pokój 1 osobowy
- 300,00 pln brutto pokój 2 osobowy

W cenie pokoju:
śniadanie, parking, siłownia

Z przyjemnością informujemy, że Marszałek Województwa Łódzkiego, Witold Stępień objął patronatem wydarzenie Breast Design Days.

 
Miło nam poinformować, że 13 września została podpisana umowa dotycząca współorganizacji konferencji Breast Design Days.
Współorganizatorami tego naukowo-szkoleniowego wydarzenia jest Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologi ii Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi oraz firma HAMMERMED Medical Polska Sp. z o.o. Sp. K.
Wierzymy, że taki skład organizatorski jest gwarancją wysokiego poziomu merytorycznego tego wydarzenia.    
Z przyjemnością  informujemy, że został dokonany wybór miejsca, w którym odbędzie się wydarzenie Breast Design Days.
Konferencja odbędzie się w dniach 11-12 maja 2018 roku w hotelu Double Tree by Hilton przy ulicy Łąkowej 29 w Łodzi.
Serdecznie zapraszamy ! 
Informujemy, że w ramach organizacji Breast Design Days powstał Komitet Doradczy Pacjentów.
Misją Komitetu jest stworzenie platformy do wyrażenia oczekiwań, potrzeb i emocji polskich pacjentek chorujących na raka piersi. Koordynacją pracy Komitetu zajmują się czołowe fundacje i stowarzyszenia związane z tematyką nowotworów piersi w Polsce. Serdecznie zapraszamy do współpracy w ramach prac Komitetu. Szczegóły w zakładce "Komitet Doradczy Pacjentów".
zamknij